Bij het vervangen van houten kozijnen voor kunststof kozijnen wordt de lateifunctie regelmatig vergeten. Wanneer nieuwe kozijnen de draagkracht niet kunnen verwerken, is het gecertificeerde lateiherstelsysteem van Thor Helical een goede oplossing. Het systeem is eenvoudig aan te brengen en heeft unieke prestaties in de verwerking van draagkracht: bij een sparing van 3200 mm is het weerstandsmoment circa 2,6kN/mm2. Ook bredere sparingen kunnen opgevangen worden tot een breedte van 6.00m1.
Gevelspecialist inschakelen – Thor Helical gecertificeerde verwerkers
Gebouw en woning -eigenaren die zich zorgen maken over (nieuwe) scheuren in buitengevels kunnen via ons een gevelspecialist inschakelen. Thor Helical heeft door heel Nederland heen gecertificeerde gevelspecialisten die verstand hebben van onze producten en systemen. Onze gevelspecialisten kunnen vakkundig en snel alle voorkomende metselwerk herstellingen voor u uitvoeren, zoals het repareren van baksteen metselwerk en alle voorkomende voegwerken.
Scheurvormingen die veelal in het metselwerk zich voordoen zijn vaak te wijten aan oorzaken, zoals; thermische scheuren, scheuren vanwege zakkende funderingen, beving en trilling door middel van gaswinning, aardbeving, roestend ijzer in muren, weersinvloeden, scheuren door trilling in de grond door verkeer en omliggende bouwprojecten.
Door het scheurherstel systeem van Thor Helical wordt vervormd metselwerk hersteld. Het vooraf stabiliseren en versterken van metselwerk door de has methode wordt in gevels steeds meer toegepast in gebieden waar trillingen of aardbevingen te grondslag kunnen liggen. Veelal wordt onze herstel methode voor de restauratie van scheuren in metselwerk bij aardbeving herstel benoemd als de HAS-methode, ook wel HAS (Helical Application System), hiermee worden muren op de juiste manier constructief verbeterd. Het gescheurde metselwerk wordt door onze has reparatie methode hersteld als een element en niet benaderd als alleen een scheur waar diagonaal wordt verbeterd. Het element wordt compleet constructief verbeterd, waardoor krachten op de juiste manier worden verwerkt in de muren.
Repareren van scheuren in de gevel
Uw scheur repareren met Thor Helical is kwaliteit toevoegen aan het metselwerk, waardoor scheuren nagenoeg onzichtbaar worden hersteld en het metselwerk constructief wordt hersteld om spanningen en krachten op de juiste manier te verdelen. Scheuren in stenen kunnen worden hersteld met Thor Helical Restauratiemortel, te verkrijgen in meer dan 20 steenkleuren. Hiermee kan de scheur in de steen in de oorspronkelijke kleur hersteld worden.
Werking van de Thor Helical Bar®
De vorm van de Helical Bar en de WHO60 mortel stelt het in staat om toenemende draagkracht te verwerken en deze te verspreiden. Vanwege de flexibiliteit van het scheurherstel systeem is deze in staat om benodigde bewegingen van het metselwerk op te vangen en te verdelen. Het Thor Helical scheurherstel systeem is in staat om tussen de 1050 en 1200 n/mm2 aan trekkracht te verwerken en drukkende kracht van 55 n/mm2 , waardoor het herstelsysteem zelfs onder zware condities zijn werk verricht.

Product(en)
Thor Helical Heliforce bar – 6mm RVS Wapening staaf
Verkrijgbaar in meter lengte staven *
Verkrijgbaar in rollen van 7m1 en 10m1 **
Diameter (mm):
- Ø5 * **
- Ø6 * ** (aanbevolen voor Latei herstel systeem)
- Ø9 *
Specificaties
Thor Helical Heliforce bar – 6mm
Materiaal: roestvrij staal – (304)
Uiterste trekkracht: = 1050–1200 N/mm²
Ø5mm Nom. CSA = 6 mm²
Ø6mm Nom. CSA = 7 mm² (aanbevolen voor latei herstel systeem)
Ø9mm Nom. CSA = 15 mm²
Voorbeeld toepassing scheurherstel
Hieronder treft u een voorbeeld aan van de toepassing van Thor Helical Scheurherstel in drie stappen. Het eindresultaat mag gezien worden. Met dank aan Frederik van Heldoorn van Voegbedrijf Heldoorn VOF voor het delen van de foto’s.

STAP 1 – Inboeten

STAP 2 – Scheurherstel

STAP 3 – Voegen
Video muurherstel
Bekijk hier de video voor het eenvoudig herstellen van scheuren in een muur.